CAB SQUIX 4

Séria termotransfer tlačiarní SQUIX 4 vychádza z osvedčenej rady A+, prináša ale vyšší užívateľský komfort a sofistikovanejšie prvky zamerané na súčasné IT technológie. Pri vývoji bol predovšetkým kladený dôraz na jednoduché a intuitívne ovládanie, spoľahlivosť, vysokú rýchlosť a presnosť tlače. 

Tlačiarne SQUIX 4 sa vyrábajú v dvoch typových prevedeniach, ktoré sa líšia spôsobom vedenie materiálu. Prvý z nich má ľavostranné vedenie materiálu a druhý typ je vyrábaný s vedením etikiet centrovaným na stred tlačiarne. V závislosti na tomto prevedení môžu byť tlačiarne vybavené modulom odlepovanie, RFID modulom (HF, UHF) alebo automatickým rezaním s možnosťou stohovanie etikiet. Tlačiarne umožňujú bezproblémový potlač štandardných samolepiacich etikiet, nekonečných pásov, textilných či jednovrstvových materiálov (papier, plast, zmrštiteľné plastové trubičky, Tyvec, a pod.). 

Rýchla, múdra a spoľahlivá

Do tlačiarní SQUIX 4 je inštalovaný najrýchlejší procesor na trhu, obdobný procesor, aký sa používa v automobilovom priemysle. Sú vybavené farebným LCD displejom o veľkosti 4,3 “s odolnou dotykovou obrazovkou. Užívateľské rozhranie je teda rovnako komfortné ako u smartfónov = dotykové a s priamym prístupom k jednotlivým položkám v menu pomocou ikon. 

Tlačiarne SQUIX 4 je možno používať aj úplne samostatne – bez pripojenia k počítaču. Cez USB rozhranie k nim môže byť pripojená štandardná PC klávesnica a dáta etikiet potom môžu byť načítané z pamäťovej karty vloženej priamo v tlačiarni. Ďalším pomocným nástrojom môže byť pripojenie snímača čiarového kódu, ten dokáže s tlačiarňou tiež komunikovať a posielať do nej údaje pre tlač. Prípadne je tu možnosť zapojenia verifikátoru pre kontrolu kódu na vytlačené etikete.

Užitočnou pomôckou je tiež možnosť ovládania a kontroly tlačiarne pomocou www rozhrania, z aplikácie pre prostredie internetového prehliadača. K tlačiarňam radu SQUIX sú štandardne dodávané ovládače pre operačné systémy Windows, Linux a Mac OS. 

Ľahká údržba a príslušenstvo

Vylepšená konštrukcia uchytenia tlačových hláv uľahčuje ich výmenu. Tá je teraz jednoduchšie a pohodlnejšie, bez špeciálneho náradia to zvládne sám užívateľ. Rovnako tak aj bežnú údržbu, ktorá je nenáročná a nezaberie veľa času. 

Periférne rozhranie tlačiarní SQUIX 4 umožňuje, aby boli vybavené všetkými doplnkovými zariadeniami z radu A+, ako je napr. automatické rezanie etikiet, aplikátor etikiet alebo externé navíjanie. Tieto tlačiarne navyše disponujú I/O rozhraním s ôsmimi vstupmi a výstupmi (typu IEC/EN 61131-2), ktoré sú individuálne programovateľné pre akúkoľvek aplikáciu.

Technická špecifikacia
Technológia Tlače
Thermal Transfer / Direct Thermal
Typ
CAB 4 alebo CAB 4.3 (Flat)
Rozlíšenie Tlače
8 bodov/mm (203 dpi) | 11,8 bodov/mm (300 dpi) | 23,6 bodov/mm (600 dpi)
Rýchlosť Tlače
podľa typu tlačovej hlavy: až 250 mm/s | až 300 mm/s | až 150 mm/s
Tlačová Plocha
Šírka: podľa typu tlačovej hlavy: max. 104 mm | max. 108,4 mm | max. 105,7 mm
Dĺžka: do max. dĺžky etikety: až 2000 mm
Rozhranie
RS232C, USB 2.0, LAN (10/100/1000 Base), 3x USB Host (jeden v predu, dva vzadu - pre flash disk/exter. klávesnicu/snímač a pod.), WLAN 802.11 b/g/n (2,4 GHz), 1x napájaný USB Host (24V DC), 8x digitálny I/O, slot pre SD kartu
Voliteľné príslušenstvo
WLAN 802.11 b/g/n (5 GHz), RFID modul (HF, UHF), SD pamäť. karta, reflektívny senzor zo zhora, testovacie modul pre 1D/2D kódy, modul rezanie, zásobník (stohovač) pre odrezanej etikety, externé navíjanie, aplikačné jednotky a nástavce .
Rozmery
252 mm (šírka) x 288 mm (výška) x 460 mm (hĺbka)
Napájanie
220V/50Hz
Hmotnosť
10 kg (v základnom prevedení)