ETIGRAF-SK, s.r.o.

riešenia pre automatickú identifikáciu

+421911152515
hľadať na webe ....
TTR farbiace pásky

TTR pásky (Thermal Transfer Ribbons) označované aj ako termotransfer ribbons, termotransferové pásky alebo ribbony, sú špeciálne farbiace pásky určené na použitie v termotransfer tlačiarňach. Termotransferová tlač je spôsob tlače realizovaný tepelným prenosom farbiva na podklad. Pomocou termotransferových pások sa potlačujú bežné papierové, plastové alebo aj textilné etikety. Vyrábajú sa v niekoľkých kvalitách, odlišných najmä podľa použitia a požiadaviek konkrétnej aplikácie.

Základné typy TTR pások sú:

  • Voskové = voskové pásky (wax) sú vhodné najmä na potlač papierových etikiet s matným a pololesklým povrchom. V tejto triede TTR pásik sa dosahuje priemernej až strednej stálosti v odere a odere, ktorá je priamo úmerná použitému materiálu. Wax TTR pásky sa nehodia pre náročné aplikácie.
  • Živicové = živicové pásky (resin) sa používajú pre náročné aplikácie predovšetkým na plastové materiály etikiet ako PE, PP, PET (lesklé aj matné). Dosahujú najvyššiu stálosť v odere aj odere v porovnaní s kategóriami wax a wax/resin TTR pások.
  • Zmesové (voskovo-živicové) = voskovo-živicové pásky (wax-resin) sú používané na potlač papierových a plastových etikiet s pololesklým aj lesklým povrchom. Dosahujú vyššie stálosti v odere aj odere v porovnaní so základnými wax kvalitami.
  • Farebné = farebné pásky sa vyrábajú vo všetkých vyššie spomenutých typoch a sú určené pre aplikácie, kde je požadované vytlačiť určitú informáciu farebne (napr. symbol/piktogram).

Jednotlivé farbiace TTR pásky si môžete vybrať z našej ponuky v pravom menu tejto stránky.

ttr farbiace pásky
nahoru