TTR FARBIACE PÁSKY

TTR alebo Thermal Transfer Ribbon sú špeciálne farbiace pásky určené pre použitie v termotransfer tlačiarňach – ide o typ tlače prenosom farbiva na podklad. Pomocou nich sa potlačujú bežne papierové, plastové alebo aj textilné etikety. Vyrábajú sa v niekoľkých kvalitách, odlišných najmä podľa použitia pre korektnú aplikáciu. 

Základné typy TTR pások sú: Voskové = vhodné najmä pre potlač matného povrchu etikiet, vyrábajú sa vo viacerých kvalitách. V tejto triede sa dosahuje priemernej až strednej stálosti v otere, je priamo úmerná použitému materiálu – nehodí sa pre náročné aplikácie. 

Živicové = používajú sa pre náročné aplikácie na lesklé papierové etikety alebo na plastové materiály (lesklé aj matné). Dosahujú maximálnej stálosti v otere aj odere. 

Zmesové (voskovo-živicové) = používané štandardne pre potlač pololesklých a lesklých povrchov. Vďaka tejto kombinácií sa dosahuje veľmi dobrej stálosti v otere aj odere. 

Farebné = vyrábajú sa vo viacerých kvalitách a sú určené predovšetkým pre tlačiarne s dvomi až štyrmi tlačovými jednotkami alebo tam, kde je potrebné danú informáciu vytlačiť farebne (zdôrazniť ju). Jednotlivé farbiace TTR pásky si môžete vybrať z našej ponuky v pravom menu tejto stránky.